Zgrzewarki kleszczowe

Zgrzewarki tego rodzaju zasadniczo służą do punktowego łączenia blach także ukształtowanych np. w rury, kołnierze itp. Mają szczególne zastosowanie w przypadku gdy obrabiany przedmiot ma duże gabaryty i praca klasyczną zgrzewarką punktową jest utrudniona lub wręcz niemożliwa. Mogą być używane do łączenia drutów czy prętów na krzyż. Z uwagi na masę własną posiadają żyroskop, są podwieszane na pałąkach połączonych z odciążaczem (balanserem) a w niektórych przypadkach balanser bywa podwieszany do wózka jezdnego, żurawia lub suwnicy nad stanowiskiem pracy. W specjalnym wykonaniu mają zastosowanie jako część robocza robotów przemysłowych.

W naszej ofercie mamy 2 grupy zgrzewarek kleszczowych różniące się sposobem docisku pneumatycznego. Częściej stosowane są zgrzewarki z dociskiem nożycowym typu „X” z powodu dużej uniwersalności tj. możliwości zastosowania ramion różnych długości 125÷800 mm, prostych lub skośnych, pocienionych (np. do zgrzewania rur o małych średnicach lub w miejscach trudnodostępnych) i ich kombinacji. W ofercie mamy także zgrzewarki tego rodzaju z obniżonym ramieniem dolnym (wersja „S”). Zgrzewarki z tej grupy są dostępne w wersji zasilania 50 Hz (AC) lub inwertorowej 1000 Hz (MF). Sterownik może być wbudowany, umieszczony na pałąku, lub w osobnej szafce.

Zgrzewarki typu „C” mają docisk prostolinijny co umożliwia zgrzewanie detali o większych grubościach.

Zgrzewarki do robotów przemysłowych występują jak wyżej w wersjach „C” oraz „X” z zasilaniem 50 Hz lub inwertorowym oraz dociskiem pneumatycznym lub serwonapędem.

1. ZGRZEWARKI KLESZCZOWE – docisk nożycowy typ X

Zgrzewarka typ PN "X"

Zgrzewarka typ XL "X"

Zgrzewarka typ. X-GUN "S"

2. ZGRZEWARKI KLESZCZOWE – docisk prostolinijny typ C

ZGRZEWARKA TYP PTB-2-C

ZGRZEWARKA TYP C-GUN

ZGRZEWARKA PN "C"